Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

7 Ocak 2021

author:

Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Çocuklarımız için tamamlayıcı sağlık sigortasını konusunu baz aldığımızda doğum anından itibaren çocukların özel bir bakıma ihtiyacı olduğunu vurgulamak isteriz. Buna istinaden Sağlık hizmetlerinde artan maliyetleri de göz önüne alarak Tamamlayıcı Sağlık sigortasının Çocuklarımız için ihtiyaç olduğunu vurgulayabiliriz.

Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’nın geçerli olduğu tüm özel hastanelerde fark ücreti ödemeden sadece katılım payı ile sağlık hizmeti almanızı sağlayan bir sigorta türüdür. Yatarak tedavi ve Yatarak + Ayakta tedavi olarak 2 teminat içermektedir.

Yatarak Tedavi Teminatı: 24 saati aşan, yatarak gerçekleştirdiğiniz tedavilerin masrafları bu teminattan karşılanır. Ameliyatlar yatarak tedavi kapsamında kapsamın da limitsiz olarak yapılır.

Ayakta Tedavi Teminatı: 24 saati tamamlamayan, doktor muayeleri, görüntüleme hizmetleri, laboratuvar tetkikleri ve ileri tanı yöntemleri ile ilgili hastane masraflarınızın karşılandığı teminattır. Sigorta şirketine göre doktor muayene adedi değişiklik göstermektedir. ( 6 – 8 -10 vs. )

Hangi Yaş Aralığında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılıyor?
Hangi Yaş Aralığında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılıyor?

Hangi Yaş Aralığında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılıyor?

Sigorta şirketlerinin belirlediği yaş sınırlarına göre çocuğunuza tek başına sigorta yaptırabilirsiniz. 1 ebeveyn ile tüm sigorta şirketlerinden 25 yaş altı bekar çocuklarınızı sigortalayabilirsiniz.
0-17 yaş arasın çocuklara tek başına tamamlayıcı sağlık sigortası yapan şirketler ;  Acıbadem Sigorta, Ak Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Eureko Sigorta, Groupama Sigorta, Mapfre Sigorta

2  yaş ve üstü çocuklara tek başına tamamlayıcı sağlık sigortası yapan şirketler ; Sompo Sigorta

5  yaş ve üstü çocuklara tek başına tamamlayıcı sağlık sigortası yapan şirketler ; Allianz Sigorta, Türkiye Sigorta

7  yaş ve üstü çocuklara tek başına tamamlayıcı sağlık sigortası yapan şirketler ; Axa Sigorta

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sünneti Karşılar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında Sünneti karşılayan sigorta şirketi Anadolu Sigorta‘dır. 1 yıllık bekleme süresi sonunda 2. yıl poliçe yenilemesi yapıldıktan sonra sünnet ile ilgili giderleri sigorta şirketinden anlaşmalı sağlık kurumlarında karşılatabilirsiniz.

Not : Anadolu Sigorta çocukların sünneti ile ilgili ortaya çıkan hastane masraflarını aşağıdaki hastanelerde karşılama yapmamaktadır.;

Bezmialem Üniversitesi Hastaneleri,

Medical Park

Okan Üniversitesi Hastanesi

Eskişehir Ümit Hastaneleri

Erdem Sağlık Grubu

Medlife

Medicana Sağlık Grubu

Kolan Hastanesi

Göztepe Hastanesi

Emsey Hospital

Ordu Sevgi Hastanesi

Çamlık Hastanesi

Avrasya Hospital

Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa

Büyük Anadolu Hastaneleri

Liv Hospital grubu

 

Çocuk Sağlık Sigortası mı Aile Sağlık Sigortası mı?

Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları
Çocuklar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Aile poliçenizde; tek bir poliçe altında çocuklarınızla sigortalanabilir ve aile indiriminden faydalanabilirsiniz. Bu konuda sigorta şirketlerinin fiyat ve teminat kapsamını karşılaştırmalısınız. İsterseniz çocuğunu içinde tek başına yararlanabileceği tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Çocuğum İçin sağlık sigortası mı yaptırmalıyım yoksa yatırım sigortası mı ?

Çocuk sağlık sigortası; Her an yaşanabilecek sağlık problemleri için güvence oluşturan sigorta ürünüdür.
Çocuk için yatırım sigortası; Finansal bir güvence oluşturan sigorta üründür. Çocuğunuz adına güvenli bir gelecek için her iki sigorta da değerlendirilmesi gereken hususları içerisinde barındırırken imkanınız doğrultusunda iki sigortayı da zaman kaybetmeden tercih edebilirsiniz.

Allianz Büyüyen Çocuk Sigortası

Ödediğiniz primler ile belirlediğiniz süre zarfında birikim elde etmenizi sağlarken Çocuğunuzun gelecek planlarını güvence altına almanızı sağlayan sigorta ürünüdür. Risk Teminatı: Sigorta poliçe süresince  anne veya babanın vefatı durumunda, sağlık poliçesinin kalan ödemelerini Allianz sigorta karşılıyor ve sigortalı olan çocuğa destek teminatı ödüyor. Birikim yapmak için belirlediğiniz süre sonunda çocuğunuz toplu para almayı hak eder.

Birikim Teminatı: Çocuğunuz için ödediğiniz primler, sigorta şirketinin verdiği yıllık kar payı ile artarak yatırıma dönüşür. Belirlenen süre sonunda, kar paylı birikimi şirket tarafınıza ödemeye yapar.
Büyüyen Çocuk Sigortası Sigortalı olma süresi 8 yıldan az, 25 yıldan fazla olamaz. Prim ödemeleri aylık yapabileceği gibi 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak yapılabilir. Prim tutarını bütçenize göre belirleyebilirsiniz.

Allianz
Allianz

Anadolu Hayat Çocuğum için Yatırım Sigortası

Çocuğum için Yatırım Sigortası 0-15 yaş arası çocuklara özel olarak sunularak birikim yapılmasını amaçlayan hayat sigortası ürünüdür. Sigorta süresi 10 ile 25 arasında belirlenebilir. Sigorta süresi buyunca hayatta kalınması durumunda toplu para alımı yapılmaktadır. Çocuğum için Yatırım Sigortası Gelir vergisi indirimi alabilirsiniz ( %15 – % 35 arası ) Ambulans ve sağlık danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Anadolu Hayat’ın anlaşmalı sağlık kurumlarında indirimli fiyatlarla sağlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Çocuk için Özel Sağlık Sigortası Düşünenlere tamamliyo.com tavsiyesi

Çocuğum doğuştan önemli haklara sahip olsun diyorsanız çocuğunuz dünyaya gelmeden, doğum güvencesi vererek çocuk sigortası yapan şirketleri tercih edebilirsiniz. Yada dünyaya gelen çocuğunuz için sağlık sigortası yaptırarak erken yaşta önemli haklara sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuklar İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Öncelikli olarak muhakkak birkaç sigorta şirketini içerik olarak karşılaştırıp değerlendiriniz. Bütçeniz müsaitse Aile tamamlayıcı sağlık sigortasını tercih ederek aile indiriminden faydalanabilirsiniz. Vergi indiriminden yararlanabilmek için aile tamamlayıcı sağlık sigortasını da tercih edebilirsiniz. Ailenize veya çocuğunuza en uygun sağlık sigortası teklifi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Acıbadem Sigorta, Ak Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Eureko Sigorta, Groupama Sigorta, Mapfre Sigorta 0-17 yaş arası çocuklara tek başlarına tamamlayıcı sağlık sigortası yapmaktadır.

Sompo Sigorta 2 yaş ve üstü çocuklara tek başlarına tamamlayıcı sağlık sigortası yapmaktadır.

Allianz Sigorta ve Türkiye Sigorta 5 yaş ve üstündeki çocuklara tek başlarına tamamlayıcı sağlık sigortası yapmaktadır.

Axa Sigorta 7 yaş ve üstü çocuklara tek başlarına tamamlayıcı sağlık sigortası yapmaktadır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir