Doğum Sigortası

Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

10 Ağustos 2021

author:

Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Hamileyken doğum sigortası fiyatlarından tutun nasıl yapılacağına ve ne zaman yaptırılacağına kadar annelerin ve anne adaylarının aklında pek çok soru işareti var. Teknolojinin gelişmesi ve hayat standartlarının yükselmesi ile birlikte artık sağlık hizmetleri de çok daha erişilebilir ve pratik hale geldi. Tabii tüm bu gelişmelerle birlikte bilgi kirliliğinden dolayı kararsız kalmanız ve kafanızın karışması çok normal.

Ancak şüpheniz olmasın; doğum sigortası nedir, ne zaman yaptırılır, en iyi doğum sigortası seçenekleri nelerdir, fiyatlar ne kadardır gibi başlıklar altında biz bu konuyu sizler için detaylıca inceledik, arkanıza yaslanın ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermek için doğum sigortası hakkındaki bu yazımızı inceleyin!

Doğum sigortası ile ilgili bir diğer yazımızı incelemek için: Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi linkini ziyaret edebilirsiniz.

hamilelik (dogum) sigortasi
Hamilelik (Doğum) Sigortası

Hamilelik Sırasında Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık sigortası, poliçenizde yazan limitler ve güvenceler doğrultusunda yaşadığınız sağlık sorunlarında sağlığınızın güvencesini sağlayan bir sigorta sistemidir. Özel sigorta, sigortanızı yaptırdığınız şirketin anlaşmalı olduğu hastanelerde yalnızca 15 liralık bir katkı payı ödeyerek dilediğiniz doktordan randevu alabilmenizi sağlar. Böylelikle bütçenizi korurken aynı zamanda iyi bir sağlık hizmeti almış olursunuz. Hamilelik (Doğum) sigortası, annelerin bu süreçte yaşayabilecekleri tüm sorunlar ve ihtiyaçlarına çözüm üreterek onların güvence altına alınmalarını sağlar.

 hamilelik-sirasinda saglik sigortasi nedir

Hamileyken Doğum Sigortası Yaptırılır Mı?

Hamilelik planlayanlar ile hamile olanlar için gerçekleştirilen sigortalar birbirlerinden farklıdır. Eğer anne adayı hamilelik düşünüyorsa bu noktada en mâkul olan bekleme süresini de hesaba katarak 12 ay öncesinden bekleme süreli doğum sigortası almaktır.

hamileyken dogum sigortasi

Bekleme Süreli Doğum Sigortası Nedir?

Hamileliğini ve doğum zamanını planlayan anneler genellikle bekleme süreli doğum sigortasını tercih etmelidir. Bahsettiğimiz sigorta şirketleri dışında hamilelik (doğum) sigortası yaptırmak istediğiniz diğer sağlık poliçeleri için genel olarak 12 aylık bir bekleme süreci vardır. Anne adaylarının bu sigortanın başlangıcından itibaren 1 sene (12 ay) boyunca hamile kalmamaları gerekmektedir. Eğer bekleme süreli doğum sigortasını tercih edecekseniz hamile kalacağınız zamandan en az 12 ay önce sigortanızı yaptırmış olmanız gerekir. Bu bağlamda bekleme süreli doğum sigortası poliçesinde belirlenen süre kesinlikle dikkate alınarak ilerlenmelidir. Poliçede belirlenen bu süre dolmadan hamile kalan anne adaylarının harcamaları karşılanmamaktadır.

Bekleme Süresiz Doğum Sigortası Nedir?

Bekleme süresiz doğum sigortası ise hamileliğiniz sırasında satın alabileceğiniz sigortalardır. Hamilelik sırasında doğum sigortası sağlamak genellikle sigorta şirketlerince yaygın bir uygulama olmasa da hamileler için doğum sigortası yapan 3 şirket vardır:

  • Türk Nippon Sigorta
  • Sompo Sigorta
  • Demir Hayat Sigorta

Sompo Sigorta Doğum Sigortası “Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paketi” hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

Demir Hayat Sigorta “İki Can Paket“i hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

Doğum Sigortası Ne Zaman Alınır?

Bir önceki başlıklarda da açıkladığımız üzere doğum sigortaları bekleme süreli ve bekleme süresiz olmak üzere sunulmaktadır. Bu bağlamda doğum sigortası alma zamanınız hamile kalma durumunuza göre değişiklik gösterecektir. Sigortanızı en doğru zamanda yaptırmak için bir uzmana danışmanızda, sigorta danışmanı ile ya da anlaşmayı düşündüğünüz sigorta şirketi ile görüşmenizde fayda var.

dogum sigortasi bekleme süresi
Bekleme Süreli/Süresiz Doğum sigortası

Hamile Anneler İçin En İyi Sağlık Sigortası Seçenekleri Nelerdir?

Sağlık hizmetlerinin gelişmesiyle birlikte sigorta paketleri de gelişmiş ve insanlara en iyi hizmeti sağlamak için hazır hale getirilmişlerdir. Bu bağlamda annelerin en iyi ve en kaliteli hizmeti alabilmeleri için sigorta şirketleri farklı paketler oluşturarak bunları müşterilerine sunmuşlardır. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre pek çok doğum sigortası bulunmakta olup bu sigortalar 9 ay boyunca annelerin en iyi özel hastanelerde en kaliteli hizmeti alabilmeleri doğrultusunda planlanmıştır.

Bu bağlamda kendiniz için seçebileceğiniz en iyi doğum sigortası hamileliğiniz boyunca ihtiyacınız olan kan ölçümleri, rutin tetkikler ve testler, hastane ve ameliyathane hizmetleri, muayeneler, bebeğin doğumu (epidural normal & sezaryen), ultrason kontrolleri gibi pek çok masrafınızı karşılayacak olan poliçenin olduğu sigortadır. Bununla alakalı olarak bir anne kendisi için seçeceği poliçeye karar verirken detaylıca incelemeli ve araştırmalı; aynı zamanda teminatlar ve limitler konularında bilgi sahibi olmalıdır.

hamileyken en iyi dogum sigortasi secenekleri

Hamileyken Doğum Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Hamileyken kendinize en uygun doğum sigortası fiyatlarını incelemek için yukarıdaki “Bekleme Süresiz Doğum Sigortası” başlığımız altındaki sigorta şirketleri ile iletişime geçip fiyat teklifi alabilirsiniz.

Hamilelik planlıyorsanız kendinize en uygun doğum sigortası için diğer sigorta şirketlerinden (Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta, Ak Sigorta, Mapfre Sigorta, Groupama Sigorta…) fiyat teklifi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hamileyken doğum sigortası fiyatlarını karşılaştırırken sigorta şirketlerinin hamilelik teminatlarını dikkatli okumanızda fayda var. Hamilelik sigortası fiyatları 2021 yılında sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Ancak ortalama 35 yaşındaki bir kişi için doğum sigortası fiyatı yıllık 6500 ₺'dir

Bekleme süresiz doğum sigortası poliçesi yapan sigorta şirketleri; Demir Sigorta, Sompo Sigorta ve Turk Nippon Sigorta şirketleridir.

Doğum sigortası alma zamanınız hamile kalma durumunuza göre değişiklik gösterir. Sigortanızı en doğru zamanda yaptırmak için bir uzmana danışmanızda, sigorta danışmanı ile ya da anlaşmayı düşündüğünüz sigorta şirketi ile görüşmenizde fayda var.

Birçok sigorta şirketinin bekleme süreli ve bekleme süresiz olmak üzere hamilelik ile ilgili sigorta poliçeleri mevcuttur. Bu sigorta şirketlerinden bazıları; Axa Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Acıbadem Sigorta, Halk Sigorta, Aksigorta, Eureko Sigorta, Allianz Sigorta, Sompo Sigorta ve Anadolu Sigorta'dır.

Doğum sigortası süresi 1 yıldır. Ancak doğum gerçekleştikten sonra sigorta poliçesi sona ermektedir.

Her sigorta şirketinin doğum paketleri içerikleri birbirlerinden farklıdır. Hamilelik (doğum) sigortası yaptırdığınızda rutin gebelik kontrollerinizden gebelik ve gebelik sonrası tetkiklere kadar sağlık masraflarınız bu şirketler tarafından karşılanır. Doğum yapacak kişiler, hamilelik sırasında özel doğum sigortaları yaptırabilirler ya da var olan özel sağlık sigortalarına hamilelik teminatı ekleyerek doğum teminatını karşılayan özel sağlık sigortasına sahip olabilirler.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir