Genel

Online Sağlık Sigortası Almanın Faydaları

9 Nisan 2021

author:

Online Sağlık Sigortası Almanın Faydaları

Online sağlık sigortası poliçesi satın almak isteyenlerin öncelikle sigorta uzmanlarından bilgi alması önemlidir. Online sağlık sigortası poliçe alma işlemleri, internet üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Günümüzde, sigorta şirketleri, müşterilerine sağlık sigortası poliçe seçeneklerini internet üzerinden sunmaya çalışmaktadır. Kişiler, kendileri ya da sevdikleri için sağlık sigortası yaptırabilirler.

Online işlemlerde de birden fazla şirketin teklifleri karşılaştırılmalı ve içerik olarak, fiyat olarak uygun olan seçilmelidir. İşlemlerin online olarak yapılması, kişilere birçok fayda sağlamaktadır. İnternet üzerinden sağlık poliçesi satın alabileceğiniz çok sayıda firmaya ulaşma imkanı daha iyidir.

Online Sağlık Sigortası Almanın Avantajları Nelerdir?

Covid döneminde artık insanlarımız için sağlık sigortaları önemli bir konu haline gelmiştir ve sağlığın korunması, en iyi sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için sağlık sigortasının yaptırılması önemlidir.

Online sağlık sigortası almanın birçok avantajı vardır;

 • Araştırmalar, zaman tasarrufu sağlar,
 • Birçok sağlık sigortası ürünü bir arada görünür,
 • Sağlık sigortaları hakkında daha fazla bilgiye ulaşılır,
 • Bütçeye uygun sağlık poliçesinin bulunması sağlanır.

Sağlık sigortası alma avantajlarından faydalanabilmek için online ya da sigorta aracı kurumu teklifleri ayrı ayrı ele alınmalıdır. Online işlemlerde, firmaların, canlı destek hizmetlerinden yararlanılabilir ve sigorta danışmanlarına konu ile ilgili sorular sorulabilir.

Online Sağlık Sigortası Teklifinin Karşılaştırılması

İnternet üzerinden alınabilecek sağlık sigorta poliçesi ürünleri için tüm teklifler aynı ekran üzerinde karşılaştırma yapılabilmektedir. İsteyen herkes, online ekran üzerinden bilgilerini girdikten sonra birçok poliçe ürünü karşılaştırmasını hemen yapabilecektir.

Her sigorta aracı kurumunun sunduğu seçenekler ve fiyatlar farklı olabilecektir. Sağlık sigortası tekliflerinin karşılaştırılması bütçeye uygun poliçenin seçilmesini sağlayacaktır. Karşılaştırma yapabilmek için teklif ekranına yazılması gereken bilgilerden bazıları şunlardır.

 • Ad, soyad,
 • Cinsiyet,
 • Yaş,
 • Yaşanılan il,
 • İletişim bilgileri,

Bu bilgilere göre sağlık sigortası teklifleri tüm içerikleri ile gösterilecektir. Teklif tablosunda gösterilen kriterlere incelenerek, seçim yapma ve satın alma işlemleri hemen yapılabilecektir.

Online Sağlık Sigortası Karşılaştırmasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sağlık sigortası poliçesini internet üzerinden online almaya çalışanlar, bazı kriterlere göre sigorta şirketleri karşılaştırmaları yapmalıdır.

Dikkat edilmesi ve karşılaştırma yapılması gereken kriterler şunlardır;

 • Prim miktarı,
 • Aile indirim seçeneği,
 • Taksit sayısı,
 • Plan seçeneği,
 • Yatarak tedavi limit oranları,
 • Ayakta tedavi limiti,
 • Yatış sonrası fizik tedavi sayısı ve süresi,
 • Ek sağlık hizmetleri,
 • Sigorta giriş yaş sınırlaması,

Bu kriterler, her sağlık sigortası şirketi tarafından farklı seçeneklerle verilmektedir. Bazı kriterler, şirketin birisi tarafından verilirken, diğer şirketler tarafından verilmeyebilmektedir. Bunun için hangi kriterleri dikkat edilmesi gerektiği bilinmelidir.

Online Sağlık Sigortası Satın Alma Süreci

İnsanlar, öngörülemeyen tıbbi acil durumlara karşı koruma sağlaması için sağlık sigortası poliçesi satın almak istemektedir. Çoğu kişi kendilerini daha güvende hissedebilmek için satın alma işlemini yapmaktadır.

Sağlık sigortası satın alma süreci için online işlemleri tercih edenler, internet üzerinden teklif talebi bilgilerini doldurarak, çok sayıda firmanın tekliflerini görüntüler. Uygun olan şirketi seçtiklerinde, canlı destek üzerinden iletişim kurabiliyor ya da online olarak satın alma işlemlerini hemen gerçekleştirebiliyor.

Sağlık Sigortası Yenilemesi Yapılmazsa Ne Olur?

Sağlık sigortası poliçeleri belirli süreliğine satın alınmaktadır. Poliçe süresi dolduğunda, şirketler, kişilere yeni teklif göndermekte ve yenileme yapılmasını sağlamaktadır. Sağlık sigortası kişinin tıbbi tedavi masraflarının karşılanmasını sağlamakta ve bir güvence oluşturmaktadır.

Sağlık sigortası süresi dolduğunda ve yenileme yapılmadığında, kişi sağlık sigortası güvencesinden faydalanamayacak, tedavi masraflarını kendisi ödeyecektir. Sağlık sigortasının sağlamış olduğu kesintisiz korumadan faydalanmak isteyenler, süresi dolduğunda poliçe yenilemesi yapmalıdır.

Sağlık Sigortası Prim Belirleme Kriterleri

Sağlık sigortaları için ödenecek primleri belirleyen iki ana faktör bulunmaktadır. Bunlar, yaş ve teminat miktarıdır. Sigorta şirketleri, kişinin yaşına göre teklif sunarlar. Genç yaştaki kişiler, daha sağlıklı kabul edilir ve tedavi ihtiyacı olmayacağı düşünülerek, daha düşük primlerle teklifler sunulur. Yaşlı insanlarda, sağlık sorunlarının sık yaşanması, sağlık sigortası primi belirleme, miktarın yüksek olmasına neden olmaktadır. Kişinin sigara ve alkol tüketimi, mesleği gibi kriterler, prim belirlemede etkendir.

Prim Takibi Kolaylığı

Online olarak satın alınmak istenilen sağlık sigortalarında, kişiler birçok kolaylıkla karşılaşmaktadır. Online işlemlerin sağlamış olduğu faydalardan birisi, prim ve poliçe takibinin kolay olmasıdır. Satın alma işlemleri gerçekleştirildiğinde, ödenecek primler, teminat seçenekleri gibi birçok konuda anında bilgilendirme yapılmaktadır.

Online işlemler sayesinde, poliçenin yenilenme süresini, güncel prim seçeneklerini, ek hizmetleri görebilir, anında bilgilendirme alabilirsiniz. İsteyenler, prim takibi yaparak, poliçe süresi dolduğunda otomatik yenileme işlemlerini, müşteri onayı ile hemen yapabiliyorlar.

Hızlı Teklif Alma

Sigorta şirketleri, sağlık, kasko, zorunlu trafik gibi tüm sigorta poliçe türlerinde, müşteri bilgilerine göre teklifler sunmaktadır. Online sistemler üzerinden sağlık sigortası almak isteyenler, teklif ekranında yer alan bölümleri doldurarak, birkaç dakika içerisinde, çok sayıda şirketten teklif alabiliyor.

Bu kişinin, oturduğu yerden, birçok şirketin kriterlerini inceleme ve sağlık sigortası satın alma işlemlerini tamamlamalarını sağlamaktadır. Hızlı teklif alabilmek için sorulan sorulara cevap vermek ve verilen cevapların online olarak şirketlere ulaşmasını sağlamak yeterli oluyor. Online teklifler sayesinde, kişiler bütçelerine göre teklif seçimi ve satın alma işlemlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirebiliyor.

Online İşlemlerle Zaman Kazanmak

Sağlık sigortası yaptırmak isteyenler, sigorta şirketlerini ziyaret ederek bilgi almak istediklerinde, çok fazla zaman harcayacaktır. Aynı zamanda daha az şirketin sunduğu tekliflere ulaşabilecektir. Online işlemler, sağlık sigortası satın alma işlemlerinde, zaman tasarrufu faydası sağlayacak, kişi internet erişimi sayesinde oturduğu yerden kısa sürede işlemlerini yapabilecektir.

Sigorta şirketleri ile yüz yüze görüşme yerine birden fazla şirketten aynı anda teklifler alınabilmektedir. Uygun fiyatlı tekliflere ulaşmanın yanı sıra zaman kazandırma faydasından dolayı çok sayıda kişi online satın alma yöntemini tercih etmektedir.

Doğru Karar Verilmesini Sağlar

Sağlık sigortası poliçe kriterlerinin bir arada görüntülenebilmesi seçim yapma işlemini kolaylaştırabilecektir. Sigorta yaptıracak olan kişi, ihtiyaç duyabileceğini düşündüğü ek hizmet seçeneklerini inceleyerek, daha doğru karar verebilecek ve hizmet alabileceği şirketi seçebilecektir.

Sigorta şirketleri, hizmetleri hakkında detaylı bilgileri, web siteleri üzerinden yayınlamaktadır. Sağlık sigortası satın alacak olanlar, bu bilgileri okuyarak, karşılaştırma yapabilecek ve doğru karar verebilecektir.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Kişiler, sağlık güvencesi oluşturabilmek için özel sağlık sigortası yaptırırlar. Bu sigortaları yaptırırken, ödeyecekleri prim miktarına göre sigorta kapsamını belirleyebilmektedir. Sağlık sigortaları poliçe kriterlerine göre, doktor muayeneleri, ayakta tedavi, yatarak tedavi, tahlil, ameliyat, check-up gibi tedavi masrafları sigorta tarafından karşılanmaktadır. Özel sağlık sigortaları, kişinin sağlık sorunu yaşadığında en iyi hastanede bütçesini zorlamadan tedavi hizmeti almasını sağlamaktadır.

Sigorta Ödeme Seçenekleri

Online ekran üzerinden tüm teklifleri karşılaştırarak, sağlık sigortası satın almak isteyenler, şirketlerin sunduğu ödeme seçeneklerinden faydalanabilirler. Online ödeme işlemlerinde, her şirketin sunduğu taksitli ödeme sayısı farklı olabilecektir. Firmalar, güvenli ödeme seçenekleri sunmakta ve kişilerin hiçbir zorlukla karşılaşmadan, sigorta primlerini kolay ödemelerini sağlamaktadır.

Sigorta ödeme seçeneklerinin tümü için SSL ve SET protokolü ile kişisel veriler korunmaktadır. Online sigorta işlemlerinin kişilere sağladığı faydalar, birçok firmanın teklifini karşılaştırma, zaman kaybının önüne geçme, güvenli ödeme, yakından takip ve yenileme gibi farklı seçenekler olarak gösterilebilmektedir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir