Doğum Sigortası

Sompo Sigorta Doğum Paketi Nedir ?

10 Şubat 2021

author:

Sompo Sigorta Doğum Paketi Nedir ?

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketini niçin seçmelisiniz?

 • Sompo Sigorta, Türkiye’deki sigorta sektörünün en büyük on şirketi arasındadır.
 • Trafik sigortası ve kasko sigortasında kendini ispatlamış olan Sompo Sigorta sağlık sigortasında da önemli bir sigorta şirketi olmuştur.
 • Hamilelik sonrası tamamlayıcı sigorta yaptırmanıza izin veren üç şirketten birisidir.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatında bekleme süresi öngörmeyen ender şirketlerden birisidir.
 • Bu şirket tarafından size sunulan tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi, Medicana Hastanelerinin çeşitli şehirlerdeki şubelerinde doğum yapmanıza izin verir.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketinin avantajlarıyla artık doğuma hazırsınız. Şimdi bu doğum paketinden ve avantajlarından biraz daha bahsedelim.

"<yoastmark

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Nedir?

Bu sigorta, yatarak tedavi teminatı ile doğum teminatını tek bir poliçe altında satın alabileceğiniz Sompo Sigorta tarafından sunulan bir tamamlayıcı sağlık sigortası ürünüdür. Bu doğum paketini satın alarak ücretsiz olarak rutin gebelik muayenelerinizi ve doğumunuz Sompo Sigortanın anlaşmalı olduğu özel hastanelerde yaptırabilirsiniz. Bu sigorta hem hamilelik öncesi ve sonrası yapılabilen hem de bekleme süresi olmadan hemen sigortadan yararlanabileceğiniz bir sigortadır.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Neyi Kapsar?

Bu sigorta kapsamında yatarak tedavi teminatı ve doğum teminatını birlikte satın alabiliyorsunuz. İsterseniz de bu teminatlara ayakta tedavi teminatını ekletebiliyorsunuz. Bu teminatlar yoluyla aşağıdaki sağlık hizmetlerine sahip olabilirsiniz.

Yatarak tedavi teminatı

Aşağıdaki hizmetler 10.000 ile sınırlı olarak % 100 oranında karşılanır.

 • Hastanede tedavi
 • Ameliyat
 • Oda, yemek ve refakat
 • Yoğun bakım
 • Küçük müdahaleler
 • Ambulans hizmetleri
 • Diş paketi

Sompo Sigorta Doğum Teminatı

Doğum teminatı ile normal doğum ya da sezaryen ile doğumuzu özel hastanelerde ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Bu teminat şunları kapsar.

 • Doğum
 • Kuvöz hizmetleri

Ayakta Tedavi Teminatı

Bu teminat ile hamilelik rutin muayeneniz 9 adet ile sınırlı olmak kaydıyla karşılanır.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ek Hizmetleri Nelerdir?

Yatarak tedavi, doğum ve gebelik rutin muayenesi dışında Sompo Sigorta size şu ek hizmetleri ücretsiz olarak öneriyor:

 • Diş bakım paketi
 • Kuvöz hizmetleri
 • Ambulans hizmetleri
 • 7/24 sağlık danışma hattı

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını Doğum Sigortasının Avantajları Nelerdir?

 • Size farklı paketler almanıza izin verir. İsterseniz sadece yatarak tedavi + doğum paketini satın alırsınız. İsterseniz de yatarak tedavi + doğum + ayakta tedavi üçlü paketini satın alabilirsiniz. Üçlü paketi satın aldığınızda rutin gebelik muayenenizi anlaşmalı özel hastanelerde ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.
 • Hamilelik süresince gebelik ilgili zorunlu olan rutin laboratuvar ve radyoloji testlerinde % 20’lik bir indirim uygulanır.
 • Sompo sigorta doğum sonrasında da sizi yalnız bırakmıyor. Doğumdan sonra bir yıl boyunca bebeğinizi rutin muayeneleri için size % 20 bir indirim uyguluyor.
 • Sompo Sigorta Medicana Hastaneleri aracılığıyla size farklı bir hizmet sunuyor. Bu hastane grubunun bünyesindeki Gebelik Akademisi eğitimlerine katılabiliyorsunuz. Doğum sonrası da emzirme eğitimlerine katılabiliyorsunuz. Üstelik otopark ve vale ücreti de ödemiyorsunuz. Anne adaylarını için gerçekten güzel bir hizmet.
 • Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yeni doğan bebeğinizi sigorta poliçenize eklemenize gerek olmadan, ihtiyaç olması halinde, kuvöz hizmetlerini ücretsiz olarak size sunuyor.
 • Yine ücretsiz olarak yılda bir kez diş bakımınızı nezih bir diş polikliniğine yaptırabilirsiniz. Bu hizmet diş muayenesi, diş taşı temizliği ve periapikal röntgen işlemlerini içeriyor. Bunlar dışındaki işlemler için ise özel indirimler uygulanıyor. Bunlar da çok güzel ilave bir hizmet.
 • Sompo Sigortanın Sağlık Danışma Hattı 7 gün 24 saat faaliyet gösteriyor. Kafanıza takılan herhangi bir sağlık problemini – gebelikle ilgili olsun ya da olmasın- bu danışma hattını arayarak sorabilirsiniz.
 • Sompo Sigortanın en önemli avantajlardan birisi ise doğum teminatında bekleme süresi öngörmemesidir. Sigorta poliçenizi yaptırın ve hemen Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası doğum paketinden yararlanmaya başlayın.
 • Başka bir avantajı ise hamilelik başladıktan sonra da sigorta yaptırmaya izin vermesi. Bu imkânı sağlayan çok az sigorta şirketi var. Doğuma kadar hamileliğinizin herhangi bir aşamasında sigortanızı yaptırıp, tamamlayıcı sağlık sigortası avantajlarından yararlanabilirsiniz.
 • Anneye sunulan 10.000 TL limitli yatarak tedavi teminatından 250 TL prim karşılığında eşler ve çocuklar da faydalanabiliyor. Eş ve çocuklar ayrıca diş tedavi paketi, ambulans hizmetleri ve danışma hattından ücretsiz olarak faydalanabilir.

Görüldüğü gibi Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum sigortası çok cazip fırsatlar ve avantajlar sunuyor. Bu paketi bir deneyin derim.

 

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Sigortasını Kimler Yaptırabilir.

SGK’sı olup tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilen, Türkiye sınırları içinde ikamet eden 56 yaşına kadar olan tüm anne adayları bu ürünü satın alabilir. Yaş sınırının diğer sigorta şirketlerine göre daha yüksek olması bu sigortanın başka avantajlarından birisidir.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketini Nasıl Satın Alabilirim?

Daha fazla ayrıntı için somposigorta.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu sigorta ürününü sigorta acentenizi ya da sigorta acente şubeniz aracılığı ile satın alabilirsiniz.

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Satın Alınca Devlet Desteği Olur mu?

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi satın alınca gelir vergisinden % 15-40 arasında bir indirim alabilirsiniz. Bu indirim memurlar, işçi olarak çalışanlar ve işyeri sahipleri için geçerli.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu ürüne sahip olmanın üç şartı vardır: Aktif bir SGK’ya sahip olmak Türkiye’de ikamet etmek 56 yaşını geçmemek

Sompo Sigorta yabancı uyruklu kişilerin bu sigortadan yararlanmalarına izin vermemektedir.

Bu ürün için beyan formu alınmaz. Sigorta poliçenizi yaptırdığınız tarihteki mevcut hastalıklar ve rahatsızlıklar (hamilelik hariç) bu ürün kapsamında değildir.

Sadece SGK’nın uyguladığı genel bekleme süreleri uygulanır. Ayrıca özel şartlarda belirtilen bazı hastalıklar için 3 aylık bir bekleme süresi uygulanmaktadır. Bunun için özel şartları dikkatlice okumalısınız.

Bu soruyu yukarıda da cevaplamıştık. Doğum ve hamilelik rutin muayenesi için bir bekleme süresi uygulanmamaktadır.

Bu kapsamda 9 adet muayene hakkınız vardır. Bu muayene hakları sadece rutin hamilelik muayeneleri içindir. Başka hastalıkların için kullanmanıza şirket izin vermemektedir.

Sompo Sigorta Medicana Hastanelerinin farklı şehirlerdeki tüm şubeleri ile anlaşmalıdır. Şirketin anlaşmalı olduğu hastaneleri şu linkten bakabilirsiniz: https://www.somposigorta.com.tr/anlasmali-saglik-kuruluslari

Sağlık danışma hattı 7 gün 24 saat faaliyet gösterir. Siz ve eklemeniz halinde eş ve çocuklarınız bu hattan ücretsiz olarak faydalanabilir.  Bu hattan yararlanmak için 0216 706 56 60 numaralı hattı arayabilirsiniz, Ya da şirketin internet sitesindeki formu doldurabilir veya online sohbet edebilirsiniz.

Hamileyken doğum paketi alabilirsiniz. Ancak hamilelik süresine göre sigorta şirketlerinin kapsamı değişmektedir. Bazı sigorta şirketleri 3 aylık hamileyken sigorta kapsamına alırken, bazı şirketleri doğuma bir gün kala bile doğum sigortası teminatı sağlamaktadır.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir