Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında En İyi 11 Şirket

21 Aralık 2020

author:

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında En İyi 11 Şirket

En iyi Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifini yakalamak için şirketlere göre farklılıkları dikkatli incelemek gerekiyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasında her sigortada olduğu gibi karşınıza çıkabilecek bazı farklılıklar olacaktır. Bu hususunda öncelikleriniz varsa bütçeniz, ihtiyacınız, avantajlar ve değerlendirdiğiniz seçeneklere öncelik vermelisiniz. İlk kez sağlık poliçesi yaptıracaklara neden tamamlayıcı sağlık sigortası gerekli olduğu sorusuna cevap vererek başlayabiliriz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neden Yaptırılmalı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK tarafından güvence altına alınan sağlık harcamalarınız haricinde ki masraflarınız teminat altındadır. Örnek olarak özel hastanelerde SGK’ın ödediği tutarın dışında üstüne kesilen fark miktarıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortanızda doğum teminatı, diş teminatı, acil ambulans vb. özel durumlarınız da sigorta kapsamında güvence altında olacaktır. Sağlık sigortasının %80 olarak karşıladığı ayakta tedavi uygulaması da tamamlayıcı sağlık sigortasın da %100 olarak karşılanmaktadır.

En iyi sağlık sigortası seçme konusunda değerlendirmeniz için makalenin devamını okumanız sizi sağlıklı bir tercih yapmaya teşvik edecektir.

En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Poliçe önce varsa geçmiş bir hastalığınız, daha önce teşhisi konulmuş kronik bir rahatsızlık veya ailenizde kalıtsal hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmiyor. Örnek olarak poliçe başlangıç tarihinden önce böbreklerinizle ilgili raporlanmış bir hastalık geçirdiniz bu hastalık poliçe tarihinden önce teşhis edilmiş ve raporlanmış bir hastalık olduğu için tamamlayıcı sağlık sigorta böbreklerinizle ilgili sorunlarınızı poliçeye dahil etmez. Sigorta şirketleri belirtileri hemen ortaya çıkmayan hastalıklar için poliçe başlangıç tarihinden sonrada oluşabilecek hastalıklar için bekleme süresi uygular. Bu sürede varsa hastalığın takibi yapılır bir sonra ki poliçe döneminde teminat altına alınıp alınmayacağı incelenir. Bazı sigorta şirketleri covid-19 hastalığını da teminat altına almaya başlamıştır.

Bu hususta en iyi tamamlayıcı sağlık sigortasını çok vakit kaybetmeden yaptırmak gerekir.

Doğum teminatını da değinirsek, bu teminatı poliçeye eklenmesi için poliçeniz başladığı andan itibaren 12 ay süre geçmesi gerekmektedir. Poliçe süreniz 12 aydan azsa bu durumda da doğum teminatı avantajlarının teminatlarından faydalanamıyorsunuz. Bu teminatın şartlarına özellikle dikkat etmek gerekir

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili Genel Bilgiler

En iyi  tamamlayıcı sağlık sigortası ile ayakta tedavi kullanımına hemen başlayabilirsiniz fakat yatarak tedavi için bekleme süreniz mevcuttur. Bu süre 90 gündür bekleme sürenizi doldurduktan sonra Hastalığınıza dair tedavi masraflarınız sigorta tarafından karşılanır. Geçmişten gelen bir rahatsızlığın varsa sigortanız karşılamaz. Hiçbir sigorta şirketi tarafından karşılanmayacak hastalıklarda vardır bunlar kapsam dışı hastalıklar olarak nitelendirir. Sigorta poliçe geçerlilik tarihi 1 yıldır, 1 yılsonunda kazandığınız haklarınızı kaybetmemek için poliçenizi yenilemeniz gerekebilir.

Türkiye’nin En iyi 11 Tamamlayıcı Sağlık Sigorta Poliçeleri

Bu konuda sizlere  en iyi tamamlayıcı sağlık sigortası hizmeti sunan bazı sigorta şirketlerinden bahsedeceğiz.

1-) Ak Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigorta

SGK’ın karşılamadığı ya da teminat limitlerini aşan tedavi için gerekli olan ek masrafları karşılayan tamamlayıcı sağlık sigorta ürünleri olan sigorta şirketidir. Ak sigorta da ayakta tedavi için yılda 10 defa muayene hakkına sahip oluyorsunuz, yatarak tedavide masraflarınız %100 sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. Ömür boyu yenileme garantisi bulunuyor. 0-55 yaş aralığına hizmet veriyor, 18 yaşından küçükler sigortaya dahil olamıyor. Doğum teminatı için de 12 ay, poliçe başlandığı andan itibaren yatarak tedavi hastalıklarınız için de 90 günlük bekleme süreniz mevcuttur. Covid-19 kapsamında hizmet vermektedir. Sgk anlaşmalı firmalarda veya Ak Sigorta internet sitesinden anlaşmalı hastaneler veya kurumlar bölümden daha detaylı bilgi sağlayabilirsiniz.

Ak Sigorta
Ak Sigorta

2-) Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigorta

Allianz Tamamlayıcı sağlık sigortasında yılda maksimim 10 kez faydalanabileceği ayakta tedavi, sınırsız limitli yatarak tedavi hakkınız bulunuyor. Muafiyet süresi poliçe başlangıç tarihinden itibaren 90 gündür. Geçmişten gelen hastalıklarınızı bu şirkette karşılamaz. 18 yaşından küçükler sigorta yaptıramaz fakat onları 18 yaşından büyükler sigorta işlemini sağlayabilir. Doğum teminatında limiti bulunmaz ve %100 sigorta şirketi tarafından karşılanır. Sigorta ek teminatlarda sizlere sunuyor.

Allianz
Allianz

3-) Türk Nippon Tamamlayıcı Sağlık Sigorta

Bu şirket 0-59 yaş aralığına hizmet vermektedir fakat sigortayı 53 yaşından önce yaptırmanız gerekir. Covid-19 salgını kapsamında hizmet alabilirsiniz. Türk Nippon’da doğum teminatı bulunmuyor, hastaneye gidildiğinde tedbirli olmak gerekir. Fizik tedavi kullanımı için 1500 TL limit sunuyor. Geçmişten gelen hastalıkları kapsamaz. Eğer Türk Nippon sigorta şirketini tercih ediyorsunuz anlaşmalı hastaneleri web sitesinden takip edebilir ihtiyaç anında size en yakın anlaşmalı kurumdan faydalanabilirsiniz. Yenileme süreside mevcuttur.

Türk Nippon Sigorta
Türk Nippon Sigorta

4-) Demir Tamamlayıcı Sağlık Sigorta

Demir Sigortada özel hastanelere gidenler gittikleri kurumda sadece SGK tarafından belirlenen 15 TL ücret öderler. Bu şirket covid-19 kapsamıyor. Covid-19 la ilgili tetkikleri müşteri kendi cebinden ödüyor. Aileden kişi sayısına göre indirim uygulanır toplam iki kişi olacak %2.5 üç veya fazla olması durumda %5 indirim uygular. 3 yıl yenileme garantisi bulunmaktadır. Yaş hizmeti olarak 0-60 yaş arası hizmet uygulanmaktadır. Sigorta yapılan yaş 55 ya da daha öncesi işe 65 yaşa kadar yenilerek kullanabiliyor. Yaş şartı dışında ise SGK aktif olması gerekmektedir. Sigorta şirketi tamamlayıcı sağlık sigortası yanında ek teminatlar içeriyor bunlar; doğum teminatı, Acil ambulans ve asistan hizmetleridir.

Demir Sigorta
Demir Sigorta

5-) Hdı Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigorta

SGK anlaşması olan kurumlarda geçerlidir. Yılda 10 defa ayakta tedavi ve ameliyatlarınız içinde poliçeniz %100 karşılar. 0-59 yaş aralığında hizmet vermektedir fakat 60 yaşından önce sigorta yaptıranlar 70 yaşına kadar yenilemesi dahilinde sigortayı kullanabilir. Covid-19 kapsamındadır. Bu sigorta şirketi doğum teminatı içermemektedir. Geçmişten gelen rahatsızları her sigorta da olduğu gibi HDI sigortada karşılanmaz.

HDI Sigorta
HDI Sigorta

6-)Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigorta

Ayakta tedavi olarak yılda en fazla 10 defa tedavi hizmeti yatarak tedavi sigorta poliçesi tamamını karşılar. Covid-19 kapsamında değildir fakat sigorta şirketi kapsamında olmadığı halde covid-19 pandemi ilan edilmiş hastanelerde tedavi işlemleri sigorta karşılar. 0-56 yaş aralığında sizlere hizmet sunmaktadır. Doğum teminatı mevcut değildir isteyen müşteriler ek olarak teminat satın alabilirler. Muafiyet için 90 günlük bir süre gereklidir. Geçmişten gelen rahatsızlıkları kapsamaz. Ailesini dahil etmek isteyen sigortalılar içinde indirim uygular. Kredi kartına taksit imkanı bulunur, ödemeyi taksitli yapsanız bile faiz ödemezsiniz. Sigortanızı her ilde aktif olarak kullanabilirsiniz.

Sompo Sigorta
Sompo Sigorta

7-)Doğa Tamamlayıcı Sağlık Sigorta

T.C Vatandaşı olmak, SGK ya da SGK ya bağlı kişilerle ilişik olması gerekiyor ve son olarak 0-59 yaş aralığında hizmet satın alabiliyor. Sigortanın 500 üzeri anlaşması hastanesi mevcuttur. Covid-19 kapsamında sigorta geçerliliği vardır fakat anlaşmalı kurumlardan hizmet alması gerekiyor. Ayakta tedavi hizmetinde yılda 6-10 kez hizmet verilmekte, yatarak tedavide ise giderler poliçeden karşılanır. Yatarak tedavide ise ücretsiz hizmetler olarak; diyaliz, kemoterapi, yoğun bakım, refakatçi ve yıllık uzuv masrafları karşılanır. Uzuv masrafları için limit sınırlaması belirlenmiştir. Fiyat için kişinin yaşadığı bölge veya yaşı önemli etkiye sahiptir.

Doğa Sigorta
Doğa Sigorta

😎Ray Tamamlayıcı Sağlık Sigorta

SGK tarafından anlaşmalı kurumlarda ayakta yılda 10 kez ve yatarak %100 olarak geçerli kullanıma sunulmaktadır. Sigortayı ömür boyu yenileme garantisi vardır bu garantiyi elde edebilmek için 1 yıllık geçerlilik süresi olan sigortanızı aksatmadan 5 yıl yenilemeniz gerekmektedir. Doğum teminatı mevcuttur bu teminat için 5 ay bekleme süreniz vardır. Yatarak tedavide bekleme süresi 3 aydır. Yaş aralığı olarak 0-64 olarak hizmet vermektedir. Covid-19 kapsamında geçerli değildir. Şirkete başvurarak covid-19 kapsamlı farklı bir sigorta başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ray Sigorta
Ray Sigorta

9-)Türkiye Tamamlayıcı Sağlık Sigorta

Sigorta şirketi anlaşmalı hastanelerde geçerli olmak kaydıyla ayakta limit olarak yılda 10 defa yataraksa %100 tedavi masrafları karşılanır.  Yatarak tedavi kapsamında diyaliz, yoğun bakım, dâhili yatış ve cerrahi yatış, suni uzuv gibi teminatlar içerir. Ayakta tedavide muayene sırasında varsa tahlil, fizik tedavi, doktor muayenesi, röntgen ve tanı işlemleri varsa ek olarak ücret ödemezsiniz o an muayene olduğunuz için ekstra olarak ücretlendirilmez ve hakkınızdan düşmez tek muayene olarak kullanırsınız yani hakkınızdan bir adet gitmiş olur. Yenileme garantisi 2-4 yıl arası değişmektedir. Covid-19 kapsamında poliçe karşılamaz eğer bu hastalıkla karşı karşıya kalırsanız kendi bütçenizden ödemek zorunda kalırsınız. 0-65 yaş aralığına hizmet vermektedir. Bekleme süresi 60 gündür.  Doğum teminatı yoktur ve geçmişten gelen herhangi bir hastalığı bulunan kişiler bu hastalığa dair bulgularda faydalanamaz

Türkiye Sigorta
Türkiye Sigorta

10-)Unico Tamamlayıcı Sağlık Sigorta

Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı bulunan hastanelerde ayakta yılda 10 kez toplamda yatarak da tedavi masraflarının tamamını karşılar. Cerrahi yatış teminatı da bulunuyor bu teminat için yıllık 10 bin TL olarak belirlenmiştir. Ömür boyu yenileme garantisi yoktur bu sigortanın bitiş tarihine yakın 30 gün önceden sigortayı yeniletmek gerekir böylelikle 1 yılda daha sigortadan yararlanma hakkı sunar. 18-65 yaş aralığında hizmet sunar 65 yaşını doldurduktan sonra kişilerin uygun görülmesi durumunda şirket 75 yaşına kadar sigorta hakkında faydalanabilirler. Yatarak tedavide bekleme süresi bulunur bu süre 90 gündür. Geçmişten gelen rahatsızlıklar ve Covid-19 kapsamında sigorta şirketi karşılanmaz.

Unico Sigorta
Unico Sigorta
11-) Bereket Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ayakta tedavide yılda 10 kez, yatarak tedavide masraflarınız %100 sigorta poliçesinden karşılanır. Sigorta fiyatı kişiye göre ve almak istediği poliçeye göre değişkenlik göstermektedir. Ek teminatlar isterse poliçe farkı artabilir. Ömür boyu yenileme garantisi bulunmaz, yenilemek isteyen kişiler sigorta şirketine başvurarak her yıl yenileme işlemi yapması gerekir. 0-64 yaş aralığından hizmet verir yenileme için de 75 yaşına kadar hizmet vermektedir. Ayakta tedavilerde geçerli olmaksızın bekleme süresi 90 gündür. Yatarak tedaviden 90 gün sonrasında faydalanabilirsiniz.          Doğum teminatı vardır faydalanmak isteyen müşterilerin sigorta firmasına başvurması gerekmektedir. Covid-19 masraflarını karşılamaz. Geçmişten gelen hastalıklar poliçe tarafından karşılanmaz.

Bereket Sigorta
Bereket Sigorta

 

 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir