Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Yaşlılar İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

6 Ocak 2021

author:

Yaşlılar İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Ne yazık ki büyümek ve yaşlanmak hepimizin en temel sorunlarından biridir. Bu durumda hayatımızın dönüm noktasında Ebeveynlerimizin  bizi büyütmek ve güvende tutmak için yaptığı fedakarlıklar nasıl unutulur? 60 Yaş Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile aile büyüklerimizi sağlığı için önemlidir.

Hayatımızda başımıza aniden beklenmedik olumsuz durumlar gelebilir. Yaşı ilerlemiş büyüklerimizde bu durum bizlere oranla daha yüksektir ve her türlü olumsuz duruma hazırlıklı olmamız gerekir. Düşünmeden hem kendinize hem de 60+ yaş büyüklerinize bir iyilik yapın onlar için en uygun 60+ yaş üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını ertelemeyin. Unutmayın ki onlara bakma sırası şuan bizde, onların sağlığı her şeyden önemli.

Her sigorta şirketin belirlediği bir yaş sınırlaması mevcuttur. ‘ Kaç yaşına kadar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabiliriz?’ herkesin merak ettiği bir sorudur.  Sigorta şirketleri kaç yaşına kadar sigortaladıkları araştırmak gerekir her sigortada farklı yaş kriterleri mevcuttur.

60+ yaş üstü Tamamlayıcı Sağlık yaptırmak için detaylı araştırma yapmanız gerekmektedir. Büyüklerimizi 60+ yaş sonrasında teminat altına almak onların huzuru hem de sağlığı açısından önemlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Nedir ?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Nedir ?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Nedir ?

Sigorta şirketleri Tamamlayıcı Sağlık ile ilgili yaş sınırlamasına tabi tutar müşterileri, bu durum şirkete göre değişmektedir. Ülkemizde 60+ yaş üstü Tamamlayıcı Sağlık oluşturan firmalar mevcuttur. 80+ yaş üstü Tamamlayıcı Sağlık yapan bir firma vardır diğer şirketler 80+ üstüne poliçe kesmemektedir.

60+ yaş üstü tanıdığınız varsa Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmayı düşünüyorsanız vakit kaybetmeyin derim. Ülkemizde 6 şirketten 60+ üstüne Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili  yararlanabilirsiniz. Bu firmalar 4 tanesi 65 yaşına kadar, 1 tanesi 69 yaşına kadar son olarak 80+yaşına kadar kapsayan bir firma vardır.

Tamamlayıcı Sağlık Üst Yaş Sınır Tablosu

Sigorta Şirketi Üst Yaş Sınırı
   
Acıbadem Sigorta 55 yaş
Ak Sigorta 55 yaş
Allianz Sigorta 64 yaş
Anadolu Sigorta 64 yaş
Doğa Sigorta 59 yaş
Demir Hayat Sigorta 60 yaş
Groupama Sigorta 60 yaş
Türkiye Sigorta 59 yaş
Mapfre Sigorta 60 yaş
Ray Sigorta 64 yaş
Sompo Sigorta 60 yaş
Türk Nippon Sigorta 59 yaş-80 yaş

 

Tablo Tarihi 01.01.2020’dir. Güncel bilgiler için sigorta firması ile görüşme sağlamanız gerekmektedir.

Emekliler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Satın alabilir mi?

Evet, yararlanabilirler. Çalışan ya da Emekli ayrımı olan SGK’lı olan ve yaş kriterlerine uygun olan herkes poliçeyi satın alabilir. Poliçe  vadesi süresince teminatlardan yararlanabilir.

Büyükleriniz yatarak ve ayakta tedaviler için fark ücreti ödemeden SGK anlaşmalı kurumlardan hizmet alabilir. Hastaneye yatış zamanından itibaren taburcu olana kadar tüm işlemler karşılanır. Refakatçi dahildir. Yatarak tedavi teminatında ameliyatlar limitsiz karşılanır bunun yanı sıra suni uzuv, tıbbi malzeme ve ambulans hizmetleri de teminat içerisindedir.

Ayakta tedavilerde ise doktor muayenesi , röntgen , laboratuvar ve ileri tanı yöntemlerine ait giderler ayakta tedavi teminatından karşılanır. Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti de ayakta tedavi işlemlerine girer. Sigorta şirketinin size sağladığı ek hizmetlerden de ücret ödemeden yararlanabilirsiniz.

Emekliler İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almak Mantıklı Mı?

Günümüz koşulları ile sağlık sigortasına sahip olmak bir ayrıcalıktır. Pandemi döneminde olmamız ve büyüklerimizin her açıdan sağlığı koruma amacıyla sağlık kuruluşlarından  ulaşması ve ücret ödememesi en temel hakkımız.

Ülkemizde Sağlık sistemi ne kadar ilerlemişse de ne yazık ki yetersizdir. Covid salgını ile devlet hastane kullanımlarında artmalar, kalabalık olması , hizmet ve ilgi konusu azaltmıştır. Bu sebepten ötürü vatandaşlarımız Özel Hastaneleri tercih etmektedir. Özel hastanelerde karşınıza çıkan tüm masraflarını önlemenin tek yolu Tamamlayıcı sağlık sigortasıdır. Emekliler için uygun bir sağlık sigortasıdır.

Yaşlılar İçin Ömür Boyu Yenileme Garantisi Var Mı?

Büyüklerimize  3 yıl boyunca sigorta yaptırdığımız takdirde ömür boyu yenileme garantisi kazanabilirler. Bu hakkı kazandıktan sonra hiçbir muafiyet süresi olmadan geçmişten gelen rahatsızlıklarda değerlendirmeye alınır.

Yaşlılar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yenileme hakkı kazanması önemli bir husustur. Büyüklerimizi olabildiğince uzun sigortalatmak istiyoruz . Yaş arttıkça sigorta poliçe değeride artacaktır bu yüzden bir sigorta planı seçerken  hangi yaşa kadar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yenileyebilirim? Sizler için önemli bir husus olsun. Daha sonrasında sağlık sigortası alamam gibi olumsuz durumlarlar karşılaşmayın bir tedbiriniz olsun.

Allianz sigorta 64, Axa Sigorta 65 yaşına  kadar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptıranlara ömür boyu yenileme garantisi için değerlendirmeye sunuyor.

60 Yaş Üstü Geçmişten Gelen Rahatsızlıkları Karşılar Mı ?

Geçmiş hastalıklar poliçenin başlamadan önce sigortalının geçirdiği hastalıklar ya da rahatsızlıklardır. Hasta hastaneye gittiğinde geçmiş hastalıklara ait kayıtlar çıkacaktır. Sigorta şirketi bu bilgilerin kaydına ulaşabildikleri için sizin geçmiş hastalıklarınızı görebilecektir. Sadece 1 şirketin geçmiş hastalıkları kapsayan poliçesi vardır. Bunun dışında hiçbir sigorta şirketi geçmişten gelen rahatsızlığı kapsamaz. Ne yazık ki büyüklerimiz içinde bu durum geçerlidir.

Kanser Tedavisi Masraflarını Karşılar Mı ?

Kanser tedavi masraflarınız sizi korkutmasın, geçmişten gelen her türlü rahatsızlığı kapsayan bir sigorta şirketi vardır. Sadece Medical Park’lar da geçerlidir. Bu şirket yaş olarak 80+ kadar sınırlaması mevcuttur. Büyükleriniz için ileride oluşabilecek rahatsızlıklara geç kaldıysanız bu sigorta tercih edilebilir. Aksi takdirde masraflar artacaktır. 80+ yaşına kadar hizmet sağlayabilirsiniz fakat ne yazık ki ömür boyu yenileme garantisi sunmuyor.

Kritik Hastalıklar Teminatı Var Mı?

Koroner arter cerrahisi, inme ve böbrek yetmezliği veya kanser gibi hastalıklar büyüklerimizle birlikte bizleri de olumsuz etkilemektedir. Maddi ve manevi iki tarafta zarar görmektedir. Sigorta şirketleri 60+ yaş üstüne poliçe yaparken bu gibi olumsuzluklardan çekinebilir. Kaliteli bir poliçe istiyorsanız Tamamlayıcı Sağlık yanında Kritik Hastalıklar Teminatlı sigortada alabilirsiniz.  Tamamlayıcı Sağlık sigortası ile ilgili sağlık harcamalarınızda kullanırken, Kritik hastalıklarda ise sigorta şirketi size toplu ödeme yapar.  Nakit paranızı nereye harcayacağınız tamamen size aittir.

60 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortsı İçin Teminatlar
60 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İçin Teminatlar

60 Yaş Üstü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İçin Teminatlar

  • YATARAK TEDAVİ: 24 saatlik hastane yatışlarında harcanan bedelleri kapsar. Ameliyatlar ilgili tüm masraflar, oda ücretleri, doktor ücretleri ve bakım ücretleri dahildir.
  • AYAKTA TEDAVİ: Doktor muayenesi , muayene sonrası kontroller, laboratuvar tahlilleriniz, MR, tomografi ve röntgen gibi işlemleriniz kapsar.
  • AMBULANS HİZMETİ: Sigortayı acil durumlarda hastaneye ulaştırmak için kullanılabilir.
  • EK TEMİNATLAR: Ana teminatlar dışında sigortalıya ücretli ya da ücretsiz sağladığı hizmetlerdir.( Diş teminatı, Check-up vb.)

Aile Büyükleriniz İçin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

55 yaş üstü, 65 yaş üstü ve 70 yaşa kadar yaşlılar için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili ürünleri tamamliyo.com adresinden teklif alabilirsiniz, Sigorta danışmanımız en kısa sürede tarafınıza ulaşım sağlayacaktır. Sigortayı ne kadar erken yaptırırsanız sizlerin ve büyükleriniz için avantaj sağlayacaktır. Yaşlılar için tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için hemen teklif alın.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]
Yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir